Tipy jak ideálně skladovat pneumatiky elektrických invalidních vozíků 

29.08.2023

Mezi základní body správné údržby pneumatik vašeho elektrického invalidního vozíku patří i jejich skladování. Zde je několik klíčových tipů a rad, jak správně nakládat s "obutím" vašeho invalidního vozíku v době, kdy jej nepotřebujete.   

Čisté a suché
Než budete pneumatiky skladovat, ujistěte se, že jsou čisté a suché. Odstranění nečistot a vlhkosti před skladováním, zabrání možnému poškození pneumatiky v průběhu času.

Vertikální uložení
Ideální způsob skladování pneumatik je ve svislé poloze. Tím se zabraňuje deformaci pneumatiky a udržuje se její tvar. Pokud nemáte speciální stojan, můžete pneumatiky zavěsit nebo je podepřít nějakým podpěrným materiálem. Zejména pokud plánujete skladovat pneumatiky na delší dobu, zvažte jejich zvednutí od země. Zabráníte tak deformaci pneumatiky v místech, kde se dotýká země.

Ochrana před sluncem a mrazem

Pneumatiky skladujte na místě, které je chráněné před přímým slunečním zářením. Dlouhodobé vystavení slunci může totiž způsobit ztrátu elasticity a snížení životnosti pneumatik. Pozor si dejte také na mráz. Pokud pneumatiky skladujete během zimního období, mějte na paměti, že i příliš nízké teploty mohou ovlivnit kvalitu a výkon pneumatik.

Označení
Před skladováním označte pneumatiky podle toho, kde byly na vozíku umístěny. To vám usnadní jejich následnou montáž, pokud budete potřebovat provést výměnu.

Manipulace během skladování
Pokud víte, že budete během skladování s pneumatikami často manipulovat, zvažte pořízení speciálního stojanu s kolečky. Díky němu bude přemisťování uložených pneumatik snadnější.

Správné skladování pneumatik určených pro elektrické invalidní vozíky je zásadní pro udržení jejich kvality a zajištění dlouhodobé životnosti. Dodržujte proto tyto základní jednoduché tipy a zajistěte si tak optimální výkon i trvanlivost vašich pneumatik.