NAPSALI O NÁS: I nejlevnější skútry jsou u nás pečlivě vybírány a kontrolovány

22.09.2023

Sněží, prší, vládne vnějšímu prostředí chlad, nebo naopak vysvitlo slunce a ukazatel teploměru šplhá vzhůru? Ať už je počasí jakékoliv, nikdy se nemusíte nechat odradit od pohybu pod otevřeným nebem na čerstvém vzduchu. A to ani tehdy, když už nevládnete pohyblivostí, nebo se stěží obejdete bez pomoci druhých. Elektrické vozíky společnosti Valprox z Provodova se o to postarají, říká Jaroslav Válek, manažer společnosti, který čerpá ze své více než dvacetileté zkušenosti s prodejem elektrických invalidních vozíků a skútrů pro seniory.

Jak byste v krátkosti představil vozíky Valprox a s nimi spojené služby?
Vozíky Valprox jsou určeny zejména pro seniory a lidi se sníženou pohyblivostí. Vhodné jsou pro celoroční provoz a poradí si v jakémkoliv terénu – verze s výkonnějšími motory a bateriemi hravě zvládají i nezpevněné plochy a strmější kopce. Jejich řízení je zcela intuitivní a k jejich užívání nepotřebujete řidičský průkaz. Společnost Valprox tyto vozíky nejenom prodává, ale také vykupuje ty použité, poškozené nebo i zcela nepojízdné. Snažíme se vycházet zákazníkům vstříc, aby s nákupem i výkupem měli co nejméně práce. U výkupu například vyplácíme peníze ihned, bez zbytečného papírování. Poskytujeme hlavně veškeré servisní služby i pravidelnou údržbu. 

Co by měl člověk zvážit před nákupem elektrického vozíku? 
Vozík by měl především co nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům a prostředí, kde žije. Existuje široká škála elektrických vozíků pro vnitřní použití, venkovní použití, vozíků s terénními schopnostmi i skládací invalidní vozíky či skútry, které v případě potřeby můžete snadno vložit i do kufru auta. Určitě byste si měli zkontrolovat, jaké ovládací prvky vozíku jsou k dispozici, jestli vám vyhovuje jeho ovládání i možnosti nastavitelnosti sedadla či opěrky. Chcete vozík používat jen na cesty do obchodu? Nebo si rádi vyrazíte i na vzdálenější projížďku po cyklostezce? Jestliže je vám bližší druhá možnost, zaměřte se na kapacitu baterie, dojezdovou vzdálenost i lepší bezpečnostní vybavení, jako jsou pásy, brzdy či osvětlení. Kritérií je celá řada, proto s výběrem rádi poradíme. 

Jaké výhody elektrické skútry přináší?
Když přichází zima a s ní nepříznivé počasí, mnoho seniorů raději zůstává doma, protože se obávají úrazu. I v podzimních měsících je ale důležité zůstat mobilní a v pohybu. A právě v tom jsou elektrické skútry praktickým řešením. Jsou konstruovány tak, aby zimní provoz hravě zvládly, takže se nemusíte bát jít se projet klidně i během tuhé zimy. Naše skútry jsou určeny pro celoroční provoz, sníh ani déšť jim nevadí. Se silnou baterií jsou schopné urazit až padesát kilometrů, zvládat vysokou zátěž nebo zdolávat strmé kopce. Ani náhradní díly není problém obstarat. Výhod je zkrátka celá řada. 

Svou roli ale nepochybně hraje i cena…
V nabídce máme vedle nových tříkolových a čtyřkolových vozíků i vozíky použité. Ceny se tak odvíjí nejen dle parametrů a výbavy, ale i na základě tohoto faktu. Solidní použitý vozík u nás seženete už od 15 tisíc korun, naopak nejdražší model u nás reprezentuje komfortní elektrická čtyřkolka SELVO s cenou okolo 50 tisíc korun. Vždy ale platí, že i ty nejlevnější použité modely jsou pečlivě vybírány a zkontrolovány, aby splňovaly naše přísné standardy kvality a spolehlivosti. 

Hlavními uživateli jsou senioři. Pro koho dalšího jsou skútry od firmy Valprox vhodné?
Mohou je využívat všichni, kdo mají nějakým způsobem ztížený pohyb. Senioři, lidé zotavující se po úrazech a nehodách, po mrtvici nebo třeba bývalí sportovci, kteří mají potíže s kyčlemi a koleny. Naše skútry lidem přináší nejen úlevu od bolesti, ale také svobodu pohybu. Spousta lidí je používá také pro volnočasové aktivity, neboť vozíky dosahují rychlosti až 25 km/h. 

Co když se vozík pokazí?
Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Po nákupu elektrického vozíku vás sami budeme kontaktovat o nutnosti pravidelných servisních prohlídek a i po uplynutí záruční doby nabízíme kompletní servisní podporu. Na překážku není ani vozík získaný od jiného dodavatele. Pokud se člověku pokazí vozík a závada je většího charakteru, nenecháme jej na holičkách a po dobu opravy poskytneme náhradní vozík.

Není ovládání skútru náročné?
Ovládání je jednoduché a člověk si na nové možnosti, které mu skútr otevírá, velice rychle zvykne. Není potřeba řidičský průkaz, osvědčení o technické způsobilosti ani lékařské prohlídky, lze jej tedy řídit v jakémkoliv věku. Ani základní údržba není nijak náročná. Je potřeba jen pravidelně nabíjet baterii pomocí malé nabíječky, kterou dostanete s vozíkem. 

Kde všude se lze s vozíky pohybovat?
Podle vyhlášky se můžete pohybovat po silnicích, cyklostezkách i po chodnících. Na chodníku je elektrický vozík brán jako vozík pro handicapované, na silnici je vnímán jako kolo a můžete s ním jezdit u pravé strany krajnice. Nechybí mu směrovky, světla, klakson, jsou zde všechny náležitosti potřebné do silničního provozu. Zdarma navíc dáváme k vozíku košík, držák na berle a nabíječku baterie.

Vyšlo v: Magazín Váš Zlín (září 2023)